A nem is olyan távoli jövőben mindenkinél lesz két laptop, három tablet, négy okostelefon és egy okos bögre.

Az elmúlt bő évtizedben a világ egy hihetetlen technológiai forradalomnak volt szemtanúja, melynek során a fél tégla méretű maroktelefonok a szemünk előtt változtak át olyan szuperkészülékekké, melyeken netezni, csetelni, GPS-ezni, fotózni, kamerázni, és még telefonálni is lehet. (Bővebben lásd Orvosság recesszió ellen: küszöbön az "okos forradalom'' című cikkünket a jobb oldali hasábban

Forrás: OECD Insights Blog

Hol áll meg ez a fejlődés, milyen csodamasinákat hozhat a közeljövő? Az OECD előrejelzése talán még a legvadabb elképzeléseken is túltesz, azt jósolják ugyanis, hogy a kétgyermekes háztartásokban a jelenlegi átlagos 10 netes készülék – okostelefon, számítógép, tablet stb. – helyett 2022-re már nem kevesebb, mint 50 lesz.

Akkor, azaz egy szűk évtized múlva már szinten minden az internethez lesz kötve, adatot gyűjt majd, továbbít és tárol, sőt a masinák egymással is kommunikálni fognak. A valódi „okos kütyűk” kora vár ránk, ha igaza lesz az OECD-nek. A háztartásokban lesznek olyan bögrék, melyek „szólnak” a hűtőnek, ha túl hideg a tej, a ház előtt olyan autó parkol majd, amely reggel automatikusan befűt és leolvasztja a jeget, a futócipő magától felteszi a netre a délutáni kocogás adatait, a villanyóra pedig automatikusan lejelenti az óraállást…

És mi van, ha mi ebből nem kérünk? Az OECD arra is rávilágít, hogy mindez nem kívánságműsor lesz, a gyártók ugyanis ha nem is ránk kényszerítik majd az újításokat, de egy idő után már egyszerű készülékeket már nem is terveznek, a polcokon csakis okos kütyük sorakoznak majd.

Aggályok és kockázatok természetesen vannak, úgy mint az adatbiztonság és a személyiségi jogok védelme, a különböző élettartamú eszközök összehangolása - egy autó 15-20 évre készül, a benne lévő okos számítógép 2-3 év alatt elavul -, a jövő azonban kétségtelenül ebbe az irányba mutat.

Egyik korábbi posztunkban azon elmélkedtünk, hogy vajon mi lehet a jövő nagy innovációja és technológiai forradalma, ami fellendítheti a világgazdaságot, jövedelmet és munkahelyet adhat. Elképzelhető, hogy az okos kütyükre vár ez a megtisztelő szerep? Arra ugyanakkor nem árt figyelni, hogy nehogy túl nagy teret engedjünk az okos gépeknek, megeshet ugyanis, hogy egy idő után már nem is tudunk majd létezni nélkülük. Aki túlságosan hozzászokott a GPS-hez, az már az sem tudja, hogy melyik felét nézze a térképnek…

KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON IS!
http://www.facebook.com/penzugyiszemle

Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!

Csodaszer-e a gyenge forint?


Állami vagy magánkézben jobb az élet?

Irdatlan vagyon parkol svájci számlákon

Érik az újabb ingatlanpiaci összeomlás

Drága mulatság szinglinek lenni

Összeomló nyugdíjak, kiürülő óvodák