A toplistát New York vezeti, de ott van az élbolyban London, Tokió, Peking és Rio de Janeiro is. Úgy fest, Moszkva lemaradt.

Bolygónk több mint 7 milliárd fős lakosságából mintegy 189 835-en mondhatják el magukról, hogy hivatalos nettó magánvagyonuk meghaladja a 30 millió dollárt, azaz a 7 milliárd forintot - derül ki a Knight Frank ingatlanpiaci kutatóintézet által összeállított tanulmányból. (Bővebben lásd "Hol élnek a világ leggazdagabb emberei?" című cikkünket a jobb oldali hasábban)

A világ 30 legnagyobb szupergazdag-központja

Map by MPI's Zara Matheson

A tanulmány felhívja a figyelmet egy érdekes tendenciára: a szupergazdagok ma még többnyire az Egyesült Államokban és Európában élnek, közeleg az idő azonban, amikor jóval kiegyenlítettebb lesz a szupergazdagok „eloszlása”, rohamosan emelkedik ugyanis az ázsiai és dél-amerikai milliomosok száma.

Egyelőre a milliomosok „eloszlásában” nincs meglepetés: az Egyesült Államokban összesen 60 657 szupergazdag él, míg Európában 54 170, Ázsiában pedig összesen 43 726. Ami a városokat illeti, jelenleg New York mintegy 7580 szupergazdasgnak ad otthont, míg Londonban 6015-en, Tokióban 5440-en, Pekingben 2285-en, Rio de Janeiroban pedig 1740-en élnek.

A feltörekvő piacok csakúgy, mint a gazdasági teljesítmény terén, a milliomosok számában is rettentő gyorsan zárkóznak fel, a tanulmány ugyanis azt jósolja, hogy az ázsiai és dél-amerikai szupergazdagok száma a soron következő tíz évben legalább a kétszeresére fog emelkedni.

Mindez jelentős átalakulásokat ígér a nem is olyan távoli jövőben, és míg a világ első számú politikai központja minden bizonnyal továbbra is Washington marad, a legjobb életminőséget jó eséllyel továbbra is az Alpok lábánál fekvő svájci és osztrák városok nyújtják majd, az első számú tudásközpont pedig még jó ideig London maradhat, addig a nyers gazdasági aktivitás és a pénz szempontjából egyre inkább számolni kell majd a kínai és indiai metropoliszokkal.

Ha pedig ezek a tendenciák folytatódnak, akkor vélhetően igaza lesz Soros Görgy egykori üzlettársának, az ugyancsak milliárdos nagybefektető Jim Rogersnek, aki egy interjúban egyértelművé tette: egy jó üzletembernek 200 éve Londonba, 100 éve New Yorkba kellett költöznie, most viszont akkor dönt okosan, ha Hong Kongba települ.

KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON IS! 
http://www.facebook.com/penzugyiszemle 

Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!

Robbanhat a szociális bomba


Mi lesz a következő évtized devizahitele?

Pár napunk maradt

El a kezekkel a bankbetétektől!

Százmilliárdokért védjük a forintot


Örülnünk kéne a méregdrága benzinnek?