A jelek szerint Jürgenek, Hansok és Sabinék döntik majd el, mi lesz az EU-val.

Összhangba hozható-e a német alkotmány az európai integráció folytatásával és mélyítésével? – ez jelenleg az egyik legfontosabb kérdés az EU jövőjével kapcsolatban. A német alkotmánybíróság szeptemberben dönt arról, hogy az európai stabilitási mechanizmus megfelel-e a német alaptörvénynek, de az Európai Unió legnagyobb nettó befizető államában immár befolyásos körök is azt kezdeményezik, hogy népszavazás döntsön a fenti kérdésekről, azaz végső soron az Európai Unió jövőjéről. (Bővebben lásd "Népszavazás vár Németországra?" című cikkünket a jobb oldali hasábban)

A Bruegel összeállítása szerint 2012 júliusában Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter vetette fel, hogy az európai integráció további mélyítése új alkotmány kíván Németországtól, és erről pár éven belül a népnek kell majd döntenie.

Horst Seehofer bajor miniszterelnök szerint három területen kell kikérni a nép véleményét: a nemzetállami jogok Brüsszelre ruházásával, az EU további bővítésével, illetve a német adófizetői pénzek egyéb államok megmentésére való fordításával kapcsolatban.

Vannak Németországban olyan hangok is, melyek szerint az EU-t jelenleg komoly demokratikus deficit jellemzi, és az új európai uniós szerződésekről is referendumot kellene tartani. Ezt az álláspontot képviseli Jürgen Habermas világhírű filozófus, aki a szociáldemokrata párt (SPD) honlapján tette közzé írását.

A népszavazás ötletével kacérkodik a német politikai paletta minden fontos szereplője – azaz jó eséllyel a német polgárok bölcsességén múlik majd, milyen irányba megy tovább az Európai Unió.

Bár kétségtelen, hogy az eddigi számlák nagy részét is ők fizették.

KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON IS! 
http://www.facebook.com/penzugyiszemle

Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!

Tíz nap múlva vizsgáznak a bankárok

Vissza az aranyhoz!


Így húznak csőbe a boltok

Mennyi az annyi?

Megtörhet a 16 éves átok

Ezért buktuk be a frankhiteleket